Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 02:51 Bu haber 4598 kez okundu
 
Tecavüz listesi yayınlayan kişi cami dernek başkanı çıktı! Haberler Son dakika
Sosyal medya üzerinden Canan Kaftancıoğlu, Berna Laçin, Feyza Altun ve Nevşin Mengü’yü hedef göstererek tecavüz listesi yayınlayan ‘‘elmeru_baba” ismini kullanan twitter kullanıcısı Kadir Gözoğlu’nun cami dernek başkanı olduğu ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Tecavüz listesi yayınlayan kişi cami dernek başkanı çıktı! Haberler Son dakika

Sosyal medya üzerinden ağza alınmayacak taciz ve hakaret dolu mesajları atan AKP’nin ‘Milli Hesapları’ daha da ileriye giderek kamuoyu önündeki önemli kadınları kendi aralarında paylaşıp tecavüz listesi yayınlamıştı.


 

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, sosyal medyada “Milli hesap” olarak tanımladıkları hesapların kullanıcı isimlerinin yanına “yeşil renk” ve “Türk Bayrağı emojisi” koymalarını istemişti. Bunu yapan hesapların AKP’nin yayımladığı etik kurallara uyacağı açıklanmıştı.
 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve gazeteci Nevşin Mengü, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın “Etik kurallara uyan milli hesaplar” diye tanımladığı hesaplardan gelen taciz ve hakaret içeren mesajları paylaşmıştı. Paylaşımlarda, “tecavüz listesine” varan vahim tablolar vardı.
 

NEVŞİN MENGÜ’DEN ŞİKÂYET
 

Gazeteci Nevşin Mengü, kendisine hakaret eden “elmeru_baba” ismini kullanan Twitter kullanıcısı hakkında şikâyetçi oldu.
 

Avukat Hüseyin Ersöz tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na verilen şikâyet dilekçesinde, Nevşin Mengü’ye yapılan saldırının Twitter üzerinden planlı ve organize bir kampanya şeklinde yürütüldüğünü vurgulayarak “elmeru_baba isimli Twitter kullanıcısı şüphelinin ‘Suç İşlemek amacıyla örgüt kurma’ ve ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlarını işlediği” ifade edildi.


 

CAMİ DERNEK BAŞKANI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI
 

Bu arada paylaşımların hedeflerinden olan Avukat Feyza Altun, söz konusu paylaşımı yapan kişiyi bulduğunu açıkladı. Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:
 

“Tecavüz listesi yayınlayan Kadir Gözoğlu’nun İzmit Kadıköy Mahallesinde Hayırseverler Camii Dernek Başkanı olduğunu öğrendim. CAMİ DERNEK BAŞKANI. CAMİ!”
 

“Ne hesabımı dondururum ne twitlerimi korumaya alırım” diyen söz konusu paylaşımı yapan kişinin önce hesabını korumaya aldığı, sonra da hesabını kapatması dikkat çekti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tecavüz, listesi, yayınlayan, kişi, cami, dernek, başkanı, çıktı!, Haberler, Son, dakika,
Yorumlar
Haber Yazılımı