Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 16:22 Bu haber 2781 kez okundu
 
SON dAKİKA !!! Çok Sayıda Ürüne ek gümrük vergisi getirildi
Altın, mücevher, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima ve birçok başka ürüne ek gümrük vergisi getirildi. Eylül ayına kadar yüzde 30 olarak uygulanacak vergi, sonrasında yüzde 25'e düşecek.
EKONOMİ Haberi
SON dAKİKA !!! Çok Sayıda Ürüne ek gümrük vergisi getirildi

Vergi duyurusunda, "Dünya genelinde yaşanılan Covid-19 hastalığı tüm ülkelerin ekonomilerini ve dış ticaretlerini olumsuz şekilde etkilemektedir" ifadeleri kullanıldı. 

Ek vergi getirilen ürünler;

Altından ve kıymetli taşlardan mücevherat, buzdolabı ve derin dondurucular, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, split klimalar, ocak ve yemek pişirme cihazları, su filtreleri, turbo kompresörler, motor parçaları, golf arabası, mensucat açma sarma makineleri, çeşitli el ve ziraat aletler, metalden eşyalar, alçıdan inşaat malzemeleri, ahşap kapı ve pencereler, prefabrik yapılar, demir-çelikten teller, halatlar, kablolar, zincirler, bakırdan teller, kablolar ve halatlar, yer kaplama ve döşemeleri, yapışkan bantlar, kauçuk levhalar, zaman kontrol cihazları, müzik aletleri, oyun aletleri, kayaklar ve spor malzemeleri, kilitler, menteşeler, makaslar, fırçalar, fermuarlar, çakmaklar, hijyenik ürünler, tripodlar

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: SON, dAKİKA, !!!, Çok, Sayıda, Ürüne, ek, gümrük, vergisi, getirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı