Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 20:23 Bu haber 802 kez okundu
 
Gergerlioğlu: Bu hikâye burada bitmez... Ayakkabılarını giymesine müsaade etmeden yaka paça çıkardılar Haberozetim
Milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yakalama kararının polis tarafından getirildiğini belirterek, "Çantamı hazırlayıp gideceğiz. Bu Türkiye'nin utancıdır. Haksızlıklara karşı çıktığım için cezalandırılıyorum. Ben hiçbir suç işlemedim” dedi.
GÜNDEM Haberi
Gergerlioğlu: Bu hikâye burada bitmez... Ayakkabılarını giymesine müsaade etmeden yaka paça çıkardılar Haberozetim

Paylaştığı bir tweetten dolayı milletvekiliği düşürülen ve hakkında hapis cezası verilen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun gözaltına almak için evin polis geldi.

Gergerlioğlu’nun oğlu Salih Gergerlioğlu, “Aynı rezalet tekrarlandı. Ayakkabılarını giymesine müsaade etmeden yaka paça çıkardılar… Zorbalığın fotoğrafı.” dedi.

CANLI YAYINDA ANLATTI

 

Konuyla ilgili olarak Artı TV yayınına katılan Gergerlioğlu, “Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yakalama kararını getirdiler. Hazırlıklarımı yapıyorum. Müsaade edin dedim biraz. Çantamı hazırlayıp gideceğiz. Bu Türkiye’nin utancıdır. Haksızlıklara karşı çıktığım için cezalandırılıyorum. Ben hiçbir suç işlemedim” açıklaması yaptı.

Gergerlioğlu şöyle konuştu: “Son sözlerim, maalesef bir milletvekili herkesin gördüğü bir orta oyunuyla milletvekilliği düşürülerek cezaevine gönderiliyor. Bu Türkiye’nin utancıdır, iktidarın utancıdır. Ben çok şeyler söylediğim için, haksızlıklara karşı çıktığım için, KHK soykırımına karşı çıktığım için, çıplak aramaya karşı çıktığım için, işkencelere, insan kaçırmalara, cezaevi ihlallerine karşı çıktığım için cezalandırılıyorum. Ben hiçbir suç işlemedim. Ben bir milletvekiliyim, bu milletin temsilcisiyim.

Ben bu halkın onurunu ayaklar altına aldırmadım aldırmama da ama mücadele edeceğiz ve bir gün mutlaka geri döneceğiz. Dönmesem de ben cezaevinde olsam da bu halkın vekiliyim. Bu hikaye burada bitmez, bu zulüm böyle devam etmez. Mecliste söylediğim sözü tekrarlayayım: Direnmek, yaşamaktır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gergerlioğlu:, Bu, hikâye, burada, bitmez..., Ayakkabılarını, giymesine, müsaade, etmeden, yaka, paça, çıkardılar, Haberozetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı