Haber Detayı
10 Eylül 2021 - Cuma 22:26 Bu haber 923 kez okundu
 
'Cezasını çeksin' diyenlere: İyileşmeden cezaevine girersem verilen ceza kadar yaşayamayacağım!
Kanser hastası Ayşe Özdoğan, kendisi için “ceza aldıysa girsin çeksin" diyenlere cevap verdi: “Tedavim tamamlanıp iyileşmeden cezaevine girersem, tedavi olamayacağım için verilen ceza kadar yaşayamayacağım zaten.”
GÜNDEM Haberi
'Cezasını çeksin' diyenlere: İyileşmeden cezaevine girersem verilen ceza kadar yaşayamayacağım!

Yurtta yöneticilik yaptığı gerekçesiyle yargılanıp 9,5 yıl hapis cezasına çarptırılan ve cezası Yargıtay tarafından onanan kanser hastası Ayşe Özdoğan, infaz erteleme bekliyor. Cezaevine girerse tedavilerinin aksayacağını ve hayatta kalamayacağını kaydeden Özdoğan, “ceza aldıysa girsin çeksin” diyenlere cevap verdi.

"HASTALIĞA BİÇİLEN ÖMÜR 3-4 YIL, BANA VERİLEN CEZA 9 YIL"

Özdoğan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, “Tedavim tamamlanıp iyileşmeden cezaevine girersem tedavi olamayacağım için verilen ceza kadar yaşayamayacağım zaten. Bu rahatsızlığa biçilen ömür 3-4 yıl iyi ihtimalle 5 yıl, bana verilen ceza ise 9 yıl. Bu nedenle tedavimi olayım ki aldığım ceza kadar yaşayabileyim. Yoksa aldığım cezanın bir anlamı olmayacak. Ben daha nasıl anlatayım bilemiyorum ki” ifadelerini kullandı.

ANNESİ DE KANSERE YAKALANDI

Eşi 2,5 yıldır cezaevinde tutulan ve 8 yaşında oğluyla birlikte yanında yaşadığı annesi de kansere yakalanan Ayşe Özdoğan, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na ait ÖFG TV’de şunları anlatmıştı: “Eşim 5 yıldır içeride, ben kanserim, oğluma ve bana annem bakıyordu, o da şimdi kanser. Babam Alzheimer. Ortada kaldık”

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Cezasını, çeksin', diyenlere:, İyileşmeden, cezaevine, girersem, verilen, ceza, kadar, yaşayamayacağım!,
Yorumlar
Haber Yazılımı