Haber Detayı
12 Nisan 2021 - Pazartesi 00:36 Bu haber 682 kez okundu
 
AKP’li belediye yaptırıyordu: ‘Açılmadan çöktü!’
Samsun’un Vezirköprü ilçesinde AKP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından özel bir şirkete yaptırılan köprü yapımına başladıktan 6 ay sonra çöktü.
GÜNDEM Haberi
AKP’li belediye yaptırıyordu: ‘Açılmadan çöktü!’

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde AKP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından özel bir şirkete yaptırılan köprü yapımına başladıktan 6 ay sonra çöktü. Yaklaşık maliyeti 3 milyon 238 bin olarak belirlenen köprünün yapım projesinin de denetime tabi olmayan ihalesiz ve doğrudan teminle verildiği belirlendi.
 

Sözcü’nün haberine göre köprünün sözleşmesi 3 milyon 440 liraya imzalandı. 29 Nisan 2020’de imzalanan köprüdeki maliyetin sözleşmeden 202 bin lira düşük gösterilmesi konusunda Belediye’nin, “Geçmiş dönem fiyatını göz önünde aldıkları” savunmasından bulunduğu bildirildi.

Haziran’da yapımına başlanan Çalköy Köprüsü’nün sadece iki yakasına konulan ayaklar üzerine oturtulduğu, orta kısmında taşıyıcı kolonların olmaması nedeniyle dökülen betonun ağırlığına dayanamadığı için çöktüğü belirtilmişti.

Yapılmadan çöken köprü Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Mustafa Demir, köprünün proje ve imalat hataları olduğunu belirterek, “Çalköy Köprüsü’nün yapımı ve projesinde hata olduğu belirlendi. Çöken köprüde olay sonrası incelemeler başlatıldı. Hem yapımında hem projede hata gözüküyor. Bu köprüyü müteahhit yapıyor dolayısı ile belediyemizin en ufak bir zararı yoktur” demişti. Köprü tamamlanırsa 11 köyün hizmetine sunulacak

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKP’li, belediye, yaptırıyordu:, ‘Açılmadan, çöktü!’,
Yorumlar
Haber Yazılımı