Yazı Detayı
13 Şubat 2019 - Çarşamba 14:48 Bu yazı 1036 kez okundu
 
Bir veda busesi bile çok görüldü O na
İsmail ERDOĞAN
 
 

Bir veda busesi bile çok görüldü O na.

Trabzon kimliğinin bütün dünyada yayılması ve BİZE HER YER TRABZON ruhunun doğmasında en büyük roller; vizyon ve birikim O na aitti. Başkalarının kendisine ait başarıların onda birini bile elde ettiğinde destanlaştığı yerde O ; sadece başını öne eğdi ve TÜRKÜM, İNSANIM, ADAMIM, TRABZONLUYUM diyerek, bir spor adamından öte BİR BİLGE DURUŞUN , AYDINLIK BİR ZİHNİN, YARINLARA AÇIK BİR GÖNLÜN YOL HARİTASINI KOYDU bütün Türkiyenin önüne.

 

Bir spor olayını, aktivitesini, dünya çapında İNSANLIK DEĞERLERİNE TAŞIMA MİSYONUNUN en müşahhas örneğini koydu tarihin altın sayfaları arasına satır satır. Bir sporcu olarak Trabzonspor tarihinde hiç kimsenin erişemeyeceği başarıları yaşarken hep örnek oldu, lider oldu; insanları başarıya götüren yolları adım adım aşarken bir şeyi veremedi maalesef Trabzona ve Trabzonspor taraftarlarına: FUTBOLUN SADECE BİR SPOR OLDUĞUNU, ASIL OLANIN BU SPORU YAPARKEN ORTAYA KONAN SPORTİF BAŞARILARDAN ÖTE İNSANİ DEĞERLER ÜRETMENİN VE YAŞATMANIN GERÇEĞİNİ. Bir türlü öğretemedi.

 

Aslında sportif olarak ta çok başırılıydı. Kırılmadık rekorlar kalmadı. TS tarihinde. Sadece karşısında adete siper olmuş KOKUŞMUŞ FUTBOL YÖNETİMLERİNİN engellemeleriyle ŞAMPİYONLUK KUPASINI kaldıramadı göğsünü gere gere. Çok gördüler ona bu işi. Çünkü O farklı değerlerin ADAM ıydı. Onun gibi ADAMLARA, AYDINLIK ZİHİNLERE geçmemeliydi bu saltanat. Ama asıl zor olan belki de kendi camiasının O nu anlamamasıydı. Herkes bir şekilde karşısında dolambaçlı yollar, sarp yokuşlar önüne sürerken hep yalnız kaldı. Başarmasına rağmen yalnızdı.

ALACAKLI GİTTİ HERKESTEN , FEDERASYONDAN KUPA, TARAFTARDAN VEFA, SPOR CAMİASINDAN VE KULÜBÜNDEN DESTANSI BİR VEDA. Hak etmişti aslında. GÜLE GÜLE TRABZON'UN GÜNEŞİ, GÜLE GÜLE. En kısa sürede kapını çalmak üzere , güle güle.

 
Etiketler: Bir, veda, busesi, bile, çok, görüldü, O, na,
Yorumlar
Haber Yazılımı