Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 23:55 Bu haber 5746 kez okundu
 
Zihinsel engelli kıza 653 kez cinsel istismarda bulunan 22 kişi serbest!
Zihinsel engelli kıza 653 kez cinsel istismarda bulunan 22 kişi serbest! Diyarbakır'a bağlı Kulp ilçesinde 14 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğuna 2 yıl boyunca en az 653 kez cinsel istismarda bulunan 22 kişi yargılama yapıldığı esnada serbest kaldı.
- Haberi
Zihinsel engelli kıza 653 kez cinsel istismarda bulunan 22 kişi serbest!

Diyarbakır’a bağlı Kulp ilçesinde 14 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğuna 2 yıl boyunca en az 653 kez cinsel istismarda bulundukları iddia edilen 92 şüpheliden kimliği tespit edilen 22’si hakkında mahkeme skandal bir karara imza atarak serbest bıraktı.

Tutuklu yargılanan 22 sanığın tümü yargılama sırasında serbest bırakıldı. Skandal haberi Twitter hesabından paylaşan DHA muhabiri Felat Bozarslan, mağdurun başka bir istismarla ilgili ifadesinin alınması ile olayın ortaya çıktığını söyledi. Mağdur, ilçede esnaf ve kamu görevlisi olan 92 kişinin, 2 yıl boyunca en az 653 kez kendisine cinsel istismarda bulunduğunu söyleyip, bu kişilerin isimlerini ve kaldıkları yerleri savcılığa bildirdi. Soruşturma kapsamında mağdurun cep telefonu kayıtları incelendi.Verdiği isimlerden mağdurun telefonunu arayan 22kişi tespit edilerek, bu kişiler tutuklandı. Olayla ilgili 3 ayrı iddianame hazırlandı. 22 şüpheli hakkında 9 ile 43 yıl arası değişen oranlarda hapis istemiyle dava açıldı.

İfadesi alınan mağdur; bazı sanıkların kendisini bağlayıp, ağzını koli bandı ile bantladığını ve istismarda bulunduğunu, bazılarının şiddet uyguladığını, bazılarının kemerle ellerini bağlayıp arazide istismarda bulunduğunu, bıçak ve ölüm tehdidi ile bu olayların olduğunu söyledi. Mağdur, istismarda bulunanlar arasında kuzenleri ve akrabalarının da olduğunu anlattı. İç beden muayenesinde mağdurun hem fiili livataya maruz kaldığı belirlendi.

Yargılamayı başından takip eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, mağdurun ailesine ifade değiştirmeleri için baskı yapıldığını ve annesinin baskı altında olduğunu mahkemeye bildirdi. Yargılamanın yapıldığı 2 mahkeme, duruşmalar sırasında tüm sanıkları tahliye etti.

Kaynak: Editör: Muhammet CİNALİOĞLU
Etiketler: Zihinsel, engelli, kıza, 653, kez, cinsel, istismarda, bulunan, 22, kişi, serbest!,
Yorumlar
Haber Yazılımı