Haber Detayı
23 Nisan 2018 - Pazartesi 21:10 Bu haber 7737 kez okundu
 
Ümit Horzum da tıpkı Ayşe Öğretmen gibi vicdanları yaraladı
Sivil aktivist ve Mazlumder eski Başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ayşe öğretmenin bebeğiyle birlikte cezaevine konulması, Ümit Horzum'un kaçırılarak 133 gün işkenceye maruz kalması ve cezaevlerindeki bebeklerin durumunu anlattı.
YAŞAM Haberi
Ümit Horzum da tıpkı Ayşe Öğretmen gibi vicdanları yaraladı

     Gazeteci-Yazar Celal Başlangıç, Artı Gerçek TV'de Ayşe Çavdar ile birlikte sunduğu programa Ömer Faruk Gergerlioğlu konuk oldu. Ayşe Öğretmen'in bebeğiyle birlikte cezaevine gönderilmesini anlatan Gergerlioğlu, 133 gün boyunca kaçırılan Ümit Horzum, cezaevindeki bebekler ve siyah transporterlar ile kaçırılan insanlarla ilgili konuştu.

     İnsanların beyaz toroslarla 90'lı yıllarda kaçırıldığını belirten Gergerlioğlu, bugün ise siyah transporterlar ile insanların kaçırıldığına dikkat çekti.

Ümit Horzum'un işkencelerine dikkat çeken Gergerlioğlu, kaburga kemiklerinin kırıldığını ve kulak zarının işkence sonucu patlatılmasına dikkat çekti. 133 gün kaybedilen bir insanın bir anda ortaya çıktığını kaydeden Gergerlioğlu, emniyette bir anda sayfalarca önüne kağıtlar konulduğnu ve zorla imzalatılmaya çalışıldığı bilgisine yer verdi. Toplumun duyarsız bir şekilde hareket ettiğine dikkat çeken Gergerlioğlu, Ümit Horzum'un Gökhan Açıkkollu gibi öldürülmesi korkusunun bulunduğunu belirtti. 

ÜMİT HORZUM İLE EŞİNİN DAHA GÖRÜŞTÜRÜLMEDİ

Ümit Horzum'un psikolojisinin çok kötü olduğu ve aşırı zayıfladığını belirten Gergerlioğlu, Ümit Horzum'un eşiyle halen görüştürülmediğini söyledi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ümit, Horzum, da, tıpkı, Ayşe, Öğretmen, gibi, vicdanları, yaraladı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı