Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 13:16 Bu haber 988 kez okundu
 
Trabzon belediye başkanı kendini iştirak yönetimine atamış
AKP’li Trabzon Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’nun kendisini belediye iştiraklerinden TRABEL adlı şirketin başına atadığı ve maaş aldığı ortaya çıktı.
GÜNDEM Haberi
Trabzon belediye başkanı kendini iştirak yönetimine atamış

İzmir’in Karaburun ilçesinin CHP’li belediye başkanı İlkay Girgin Erdoğan da kendini belediyeye ait şirketin yönetimine atamış, ikinci maaş almasına yönelik eleştiriler üzerine maaşını bağışladığını açıklamış, tepkilerin sürmesi üzerine şirketteki görevinden istifa etmişti.
 

Hürriyet gazetesinden İsmail Saymaz, Zorluoğlu’nun kendini 20 Haziran 2022 tarihine kadar şirkete müdür olarak atadığını gösteren 3 Temmuz 2019 tarihli Ticaret Sicil Kaydı’nı paylaştı.

TRABEL, 25 Mart 1991’de, dönemin belediye başkanı tarafından beldelerde yaşayanların et ve et mamulü ihtiyacını karşılamak üzere büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, canlı hayvan satın alınması, canlı veya kesilip işlendikten sonra mamul halde satılması, tevzi ve pazarlama amacı gibi faaliyetlerde bulunmak üzere kurulmuş.

14 Haziran 2006 tarihinde adı ‘TRABEL Gıda, Hayvancılık, Turizm, İnşaat, Madencilik, Temizlik, Güvenlik, Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ olarak değişen şirketin yüzde 98’i Trabzon belediyesine ait.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Trabzon, belediye, başkanı, kendini, iştirak, yönetimine, atamış,
Yorumlar
Haber Yazılımı