Haber Detayı
08 Nisan 2018 - Pazar 12:28 Bu haber 3639 kez okundu
 
​Şeriat devletinden kumar turnuvasına!
0000​Şeriat devletinden kumar turnuvasına! İslamcı Vahhabi anlayışını diğer Müslüman ülkelere ihraç ettiğini kabul eden ve bundan sonra 'modernleşme' yolunu izleyeceğini açıklayan Suudi Arabistan, bu kez hem şaşırtan hem de tepkilere neden olan bir kararla iskambil turnuvası düzenledi.
DÜNYA Haberi
​Şeriat devletinden kumar turnuvasına!

4 bini aşkın yarışmacının katıldığı turnuvaya çok sayıda İslam ülkesinden tepki gelirken, Suudi Arabistan krallığı, ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı bir dizi görüşmenin ardından 'ılımlı' bir çizgi izleyeceğini duyurmuş, dahası S. Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, 'Ortadoğu'yu yeni bir Avrupa yapacakları'nı açıklamıştı.
 
Önce kadınlara erkeklerle birlikte futbol maçı izleme izni veren Suudi rejim, ardından da kadınların siyah peçe takma zorunluluğu olmadığını duyurmuştu.

iskambil turnuvası

Kadınlara araç kullanma yasağını da kaldıran Suud krallığı'nın düzenlediği iskambil   turnuvasında birbirinden renkli görüntüler ortaya çıktı.
 
Kabuk değiştirmeyi aşıp, bir anda 'şeytanın oyunu' olarak nitelenen iskambil turnuvasına geçiş yapan Suudi Arabistan'ın dönüşüm konusundaki hızı şaşkınlık yaratırken, turnuvaya katılanların hedefinde 500 bin TL'lik büyük ödül vardı.
 
Dereceye giren sporculardan; birinciye 500 bin, ikinciye 250 bin, üçüncüye 150 bin, dördüncüye ise 100 bin Suudi Riyali verildi. Kutsal topraklarda düzenlenen iskambil turnuvası tepkileri de beraberinde getirdi. Ülkede turnuvaya sosyal medya üzerinden tepki gösterilirken, Müslüman dünyasından da Suudilere tepkiler yükseldi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ​Şeriat, devletinden, kumar, turnuvasına!,
Yorumlar
Haber Yazılımı