Haber Detayı
21 Nisan 2019 - Pazar 00:49 Bu haber 2052 kez okundu
 
‘Sadaka değil maaşımı istiyorum’
İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde bulunan Karmez ekmek fabrikasında 3 aylık ücreti ödenmediği için işten ayrılan Hülya Özdemir, 20 gündür fabrika önünde direnişine devam ediyor.
YAŞAM Haberi
‘Sadaka değil maaşımı istiyorum’

İki yıldır Kemalpaşa’daki Karmez ekmek fabrikasında çalışan Hülya Özdemir, 3 aylık ücretini almadığını belirtti. 24 Şubat’ta işten ayrılan Özdemir, 20 gündür ücretini almak için fabrika önünde direnişte.
 

Evrensel gazetesinin haberine göre; aralık, ocak ve şubat aylarının ücretini alamadığı gibi işten çıkarken sadece ücretini almak istediğine dair imza attığını söyleyen Özdemir, “Sürekli erteliyorlar, muhatap olarak yalnızca karşımda muhasebeciyi buluyorum” dedi.

‘KARARLIYIM, VAZGEÇMEYECEĞİM’

Menderes’te oturan Hülya Özdemir, her gün Kemalpaşa’ya gitmenin yorucu ve masraflı olduğunu, dolayısıyla çareyi fabrika önünde beklemekte bulduğunu belirtti. Özdemir, “Düzensizlik var. Zaten kimse gelip gitmiyor ki. İnsanlar çıkarken bile mahkeme ile uğraşmak istemiyorlar ki ben de beklemek istemedim. Gerekçeyi de doğru düzgün sunmuyorlar, paramız yok diyorlar sadece” dedi.

Özdemir, “Ben böyle olsun istemezdim ama mecbur bıraktılar. 2 Nisan’dan beri fabrika önünde arabada bekliyorum. Hakkımı alıncaya kadar beklemeye kararlıyım, 3 haftadır burada titreye titreye arabada yattıysam eğer bundan sonra da vazgeçmeyeceğim” diye konuştu

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Sadaka, değil, maaşımı, istiyorum’,
Yorumlar
Haber Yazılımı