Haber Detayı
02 Nisan 2019 - Salı 00:25 Bu haber 3071 kez okundu
 
Peki şimdi Medipo Başakşehir'e ne olacak?
Başakşehir Kulübü Başkanı ve eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekili Göksel Gümüşdağ, şampiyonluk mücadelesi yapan Başakşehir kulübü için "Siyaset sponsor değil.” demişti. Ancak Başakşehir'in sponsorları arasında birçok belediye kuruluşu ve İBB'den daha önce ihale alan şirketlerin alması dikkati çekiyor. Yeni başkan CHP'li Ekrem İmamoğlu ne yapacak?
SPOR Haberi
Peki şimdi Medipo Başakşehir'e ne olacak?

Başakşehir Başkanı ve eski İBB Başkanvekili Göksel Gümüşdağ, kulübün federasyon ve hakemler kollandığı, belediyeden maddi destek aldığı iddiaları üzerine “Siyaset, Başakşehir’e sponsor değil!” demişti.
 
Cumhuriyet gazetesinden Arif Kızılyalın'ın haberine göre Başakşehir altyapı takımlarına forma reklamı veren İGDAŞ ve Halk Ekmek'in İBB’ye bağlı kurumlar olduğu biliniyor. 
 
Yine Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) 3'üncü havalimanı dahil bütün inşaatlarında yüklenici firma olarak öne çıkan Kalyon İnşaat da Başakşehir’in resmi destekçisi. 
 
Bir de Sağlık Bakanı’nın sahibi olduğu Medipol’ün isim sponsorluğu var. İstanbul’da 2 bin 750 takım dururken kendilerine stadyum hediye edilen tek kulüp Başakşehir olmuştu.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, televizyonda katıldığı bir programda Başakşehir kulübünü kendisinin kurduğunu belirterek “Çok cüzi rakamlara kuruldu, iyi bir örnek.” demişti. 
 
Ancak Barcelona’dan şartlı kiralanan Arda’nın 1,5 yıllık maliyeti 6 milyon euro. Adebayor'a yıllık 4 milyon euro, Robinho, Demba Ba, Visca, Gökhan, Emre 2’şer milyon euro maliyetli isimler. 
 
Kadronun tamamını düşündüğünüzde çıplak maaş 35-40 milyon euro. Galibiyet primleri, vergiler ilave edildiğinde 50 milyon euro gibi bir hesap çıkıyor.
 
ŞİMDİ NE OLACAK?
 
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu'nun başkan olmasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Başakşehir arasındaki ilişkinin nasıl olacağı merak konusu. 
 
İmamoğlu, seçim çalışmaları sırasında "Medipol Başakşehir’e destek verecek misiniz?" sorusuna şöyle cevap vermişti: "Düşünelim, bu şehrin belediye başkanıyım. Galatasaray’ı var, Fenerbahçe’si var, Beşiktaş’ı var. Onlar belli bir felsefeyle yollarına yürüyorlar. Ama dünya markası olmuş üç kulübü var.
 
Mesela Londra’ya gittim, İstanbul’u tanıtacağım. İstanbul ile ilgili en bilinen; Boğaziçi Köprüsü derler, Ayasofya derler bunun gibi. Bir de Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe derler. Bu benim şehrimin değeri. Benim görevim bu şehrin o üç takımını alıp başımın üstüne koyup, onları vitrine koymak. Onlarla iş birliği yapıp, dönem dönem ekonomilerine katkı sunmak. Siz ne diyorsunuz? ‘Ben gurur duyuyorum, Başakşehir’i ben kurdum. Şimdi de şampiyon olacak’ olmaz.”
Kaynak: Editör:
Etiketler: Peki, şimdi, Medipo, Başakşehir'e, ne, olacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı