Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 21:03 Bu haber 6078 kez okundu
 
OHAL bir can daha aldı: Mide kanseri olan esnaf vefat etti
Oğlu gibi, tutuklu ve hasta olan baba İsmail Hacıoğlu, tahliye edilmeyi bekliyor.
YAŞAM Haberi
OHAL bir can daha aldı: Mide kanseri olan esnaf vefat etti

İzmir Şakran Cezaevi'nde 1 yılı aşkın süredir tutuklu olan esnaf Ali Hocaoğlu, mide kanseri olduğu ve hastalığı ağırlaştığı halde vaktinde serbest bırakılmayınca vefat etti. 

Türkiye'de 15 Temmuz kontrollü darbe girişimi bahane ​Hizmet Hareketi mensuplarına yönelik yapılan operasyonlarda 135 bin 778 kişi gözaltına alınırken bunlardan 77 bin 081 kişi tutuklandı. Cezaevlerinin yetersizliği, şartlarının kötü olması ve zaman zaman yapılan işkencelerden dolayı hayatını kaybedenler oluyor. İzmir Şakran Cezaevi'nde 1 yılı aşkın süredir tutuklu olan Esnaf Ali Hocaoğlu, mide kanseriydi ve hastalığı ağırlaşmıştı. Bir yıldan fazla bir süre tahliye edilmeyen Hocaoğlu'nun hastalığının son evresinde tahliye ettiler. Tahliye sürecini 3 hafta hastanede, son 1 hafta ise yoğum bakımda kaldı. Hastalığı ve cezaevindeki şartlara kalbi daha fazla dayanamayan Hacıoğlu, hayatını kaybetti. 

Ali Hocaoğlu'nun babası İsmail Hocaoğlu Şakran Cezaevinde ve kalp ameliyatı oldu. Durumu kritik olan baba Hocaoğlu'nun da en kısa zamanda tahliye edilmesi gerekiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: OHAL, bir, can, daha, aldı:, Mide, kanseri, olan, esnaf, vefat, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı