Haber Detayı
27 Aralık 2017 - Çarşamba 23:22 Bu haber 2738 kez okundu
 
ÖĞRETMENLERİMİZ ALMANYA'DA EĞİTİM ALDI
5 farklı Meslek Lisesinden, 20 Öğretmenimiz Almanya'da Mesleki Rehberlik eğitimi aldı.
- Haberi
ÖĞRETMENLERİMİZ ALMANYA'DA EĞİTİM ALDI

                          Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ nün proje sahibi, ilimizdeki Trabzon Mtal, Şehit Ünal Bıçakçı Mtal, Akçaabat Mtal, Çarşıbaşı Mtal ve Şalpazarı Çpal’ nin konsorsiyum ortağı olduğu 2017-1-TR01-KA102-037999 proje numaralı “Doğru Tercih İçin Mesleki Rehberlik” isimli proje kapsamında konsorsiyum ortağı okullardan 20 öğretmen “Mesleki Rehberlik” konusunda Almanya’ da 3A Education&Service Kurumunda eğitim alacak. Projenin ilk hareketliliği 10.12.2017 – 23.12.2017 tarihleri arasında 10 öğretmenin katılımıyla Almanya’ da gerçekleşti. Proje Koordinatörü Özden KAYA; “Proje kapsamında Almanya mesleki eğitimi hakkında bilgi edinildi, Almanya İş bulma kurumunda bireylerin mesleğe yönlendirme çalışmaları hakkında bilgi alındı, 3 meslek okulu ziyaret edilerek atölye ve sınıf ortamları incelendi, kültürel geziler yapıldı. Proje, mesleki eğitime olan ilginin artırılması, mesleki eğitimdeki öğrencilerin yönlendirilmesi açısından oldukça önemlidir” dedi.

Kariyer danışmanlığının temelini oluşturan “Mesleki Rehberlik”; bireyin meslek seçiminde etkin rol oynamak, öğrenciye mesleki alanları tanıtmak, bireyin sevdiği, ilgi duyduğu, yeteneğinin olduğu mesleği yapmaya yönlendirmeyi hedeflemiştir. Proje ile katılımcı öğretmenler, pilot olarak 9. sınıf öğrencilerinin yetenek ve ilgilerine göre hangi mesleğe uygun olduklarını tespit edecek test bataryalarını öğrenecek, eğitimini alacaklardır.

Bu proje, T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’ nca yürütülen Erasmus+ KA102 programı kapsamında sağlanan hibe ile yürütülmektedir.

Kaynak: Editör: Muhammet CİNALİOĞLU
Etiketler: ÖĞRETMENLERİMİZ, ALMANYA'DA, EĞİTİM, ALDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı