Haber Detayı
21 Eylül 2020 - Pazartesi 22:02 Bu haber 2715 kez okundu
 
Melek çetin kaya tahliye edildi... İlk sözleri, “Kızlarımı bırakıp çıkmak istemiyorum” oldu.
Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya tutuklandıktan sonra çıkarıldığı ilk mahkemede tahliye edildi. Cezaevinden ağlayarak çıkan Melek Çetinkaya’nın ilk sözü, “Kızlarımı bırakıp çıkmak istemiyorum” oldu.
GÜNDEM Haberi
Melek çetin kaya tahliye edildi... İlk sözleri, “Kızlarımı bırakıp çıkmak istemiyorum” oldu.

Katıldığı bir televizyon programında söylediği, “Cemaatçi komşum vardı iyi insandı” dediği için “suçu ve suçluyu övme” gerekçesiyle tutuklanan Melek Çetinkaya bugün çıkarıldığı ilk mahkemede tahliye edildi. 66 gündür tutuklu kaldığı Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nden gözyaşları içinde çıkan Çetinkaya, "Mücadeleme kaldığım yerden devam edeceğim. Savunmamda da belirttim, bu politikalar beni yıldıramaz. Çocuklarımızın hakkını aramaya, onların sesi olmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

 

"TAHLİYEMİ İSTEMEYECEKTİM"
15 Temmuz’un hemen ardından tutuklanan ve müebbet hapis cezası alan Hava Harp Okulu öğrencisi Şüheda Sena Öğütalan ve diğerleriyle aynı koğuşta kalan Melek Çetinkaya “Tahliyemi istemeyecektim ama kızlar bana çok kızdı” dedi.

Tahliyesinin hemen ardından Kronos‘a özel açıklamalarda bulunan Çetinkaya sözlerine şöyle devam etti:

 

“Çocuklar çıkmadan çıkmayacaktım ama çıktım. Ne içeri girmek elinizde ne de dışarı çıkmak. Kızlar hiç ummadığım kadar iyi. Özellikle Sena koğuşun en küçüğü olmasına rağmen kimsenin modunun düşmesine izin vermiyor. Sürekli herkesi ayakta tutmaya çalışıyor. Sanki koğuşun en büyüğü o, koğuşun psikoloğu gibi hepimizi motive ediyor. İçeri girdiklerinde küçüklerdi, kızlar çok olgunlaşmış, büyümüşler. 4 yıl geçti. 'Sena buradan beraber el ele çıkacağız' diyordum. Olmadı. Onları içeride bıraktım, çıktım. Tahliyemi talep etmeyeceğimi duyunca çok kızdı. Şakayla 'Çık, git, bıktım senden' dedi. Buradan çıkmak benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Hatta kalsam daha da mutlu olurdum. Tabi beni dışarıda bekleyen iki evladım vardı ama içeride ise 313 evladım bulunuyor. Onların da benim gibi kısa süre içerisinde çıkması gerekiyordu ama maalesef 4 yıldır içeridirler. İnşallah ilahi adalet yerini bulacak.”

 

Melek Çetinkaya’yı cezaevi önünde kızı Rüveyda Çetinkaya, Harbiyeli anneleri ve avukat Kemal Uçar karşıladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Melek, çetin, kaya, tahliye, edildi..., İlk, sözleri,, “Kızlarımı, bırakıp, çıkmak, istemiyorum”, oldu.,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı