Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 04:37 Bu haber 1087 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu'ndan YSK'nin açıklamasına çok sert tepki verdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YSK'nin kendisine yönelik açıklamasına sert tepki gösterdi.
GÜNDEM Haberi
Kılıçdaroğlu'ndan YSK'nin açıklamasına çok sert tepki verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YSK'nin kendisine yönelik açıklamasının ardından, "YSK’nın yedi üyesi hakim sıfatları dururken demokrasiyi katletmeye kalkıştılar. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Şeytanlardan olmayacağız. Demokrasiyi, adaleti, halkı, halkın oyunu, hakkımızı sonuna kadar savunacağız." dedi.Cuhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YSK'den yapılan "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'nin çatısı altında yaptığı açıklamada; Kurul üyelerine tehdit, hakaret içeren beyanlarda ve gerçek dışı itham, isnat ve iftiralarda bulunmuş, bazı Kurul üyelerini, isimlerini okumak suretiyle yuhalatmış ve hedef göstermiştir. Anayasa ve Kanunlar, yasama organı üyesi olmanın sağladığı dokunulmazlığın hukuki korumasına sığınarak, bir kimseye suç işleme ve yargı organı mensuplarına hakaret etme serbestisi tanımaz." açıklamasına sert sözlerle yanıt verdi.

YSK'denin açıklasına sosyal medya hesabından yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Hakkı, hukuku ve adaleti korumakla görevli olan YSK; haksızlığın, hukuksuzluğun, adaletsizliğin, vicdansızlığın adresi oldu. Onlar hakim sıfatlarının arkasına saklanarak demokrasiyi, adaleti, hakkı gasp edemezler." dedi.


 

"YSK’nın yedi üyesi hakim sıfatları dururken demokrasiyi katletmeye kalkıştılar." diyen Kılıçdaroğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: Elbette karşılarında duracağız, susmayacağız. Hakkı, hukuku, adaleti ve vicdanı savunacağız. Onlardan korkmayacağız, yılmayacağız!

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Şeytanlardan olmayacağız. Demokrasiyi, adaleti, halkı, halkın oyunu, hakkımızı sonuna kadar savunacağız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu'ndan, YSK'nin, açıklamasına, çok, sert, tepki, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı