Haber Detayı
12 Aralık 2020 - Cumartesi 20:24 Bu haber 4749 kez okundu
 
‘KHK’lılar ağaç kökü yesin’ diyen AKP’li Zabun’dan Haber var: Kansere yakalandı
KHK’lılar için “Ağaç kökü yesin” diyen AKP Isparta İl Başkanı Osman Zabun’un kan kanseri (lösemi) teşhisiyle hastanede tedavi altına alındı. Zabun'un durumunun kritik olduğu belirtildi.
GÜNDEM Haberi
‘KHK’lılar ağaç kökü yesin’ diyen AKP’li Zabun’dan Haber var: Kansere yakalandı

KHK’lılar için “Ağaç kökü yesin” diyen AKP Isparta İl Başkanı Osman Zabun’un kan kanseri (lösemi) teşhisiyle hastanede tedavi altına alındı.

Isparta’da yerel yayın yapan sondakika32 isimli internet sitesinde yer alan habere göre, Ak Parti Isparta İl Başkanı Osman Zabun lösemi teşhisiyle hastaneye kaldırıldı. Zabun’un Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındığı durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Zabun’un sağlık durumunda ciddi bir problem olmadığını bertti. Bilgiç, “Endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. Hekimlerimiz gerekli müdahaleyi yapmaktadır.” dedi.

KANSER OLDUĞUNU MHP İL BAŞKANLIĞI DUYURDU

Cumhur İttifakı  ortağı MHP il başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Osman Zabun’un kanser olduğu ve durumunun ciddi olduğu ifade edildi. MHP’den yapılan açıklamada, “Değerli AK Parti Isparta İl Başkanı Osman Zabun’un kan kanseri teşhisiyle Şehir Hastanesinde tedavi altına alındığını büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Kendisine acil şifalar; ailesi ve sevenlerine de sabır diliyoruz.”denildi.

OSMAN ZABUN NE DEMİŞTİ?

Zabun, 15 Temmuz sonrasında çok sayıda kamu görevlisinin mesleklerinden ihraç edilmesiyle ilgili AKP’ye yöneltilen eleştirilere şu cevabı vermişti: “Ne yiyecekler ne içecekler diye düşünürsek bu bir defa insafa sığmaz, vicdana sığmaz. Ne yiyecekler yesinler ister ağaç kökü yesinler. Bunlar bize acıdı mı? Kimisi ayakkabı boyasın, kimisi yük taşısın, kimisi hamallık etsinler. Eğer onla kurtuluyorlarsa dua etsinler.” ifadesini kullanmıştı.

Kronos

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘KHK’lılar, ağaç, kökü, yesin’, diyen, AKP’li, Zabun’dan, Haber, var:, Kansere, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı