Haber Detayı
20 Ocak 2020 - Pazartesi 18:15 Bu haber 2118 kez okundu
 
İnternet çöktü... Türk Telekom'dan 'siber saldırı' açıklaması
Erişim sıkıntısı yaşanması sonrası şirketten "Saldırılar Türk Telekom'un DNS'lerine yönelik yapılmaktadır" açıklaması yapıldı
TEKNOLOJİ Haberi
İnternet çöktü... Türk Telekom'dan 'siber saldırı' açıklaması

İnternet erişimi ile ilgili yaşanan problemle ilgili Türk Telekom'dan açıklama geldi. Gelen son dakika açıklamada "Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği 'Siber Saldırı' ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom'un DNS'lerine yönelik yapılmaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Türk Telekom'dan yapılan açıklama şu şekilde:

"20 Ocak 2020 Pazartesi günü internet erişiminde yaşanan problemlere dair, Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapılması gereği doğmuştur.

Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği 'Siber Saldırı' ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom'un DNS'lerine yönelik yapılmaktadır.

Türk Telekom'un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları, saldırıları bertaraf etmek, yurt içi ve yurt dışı internet trafiğini normal seyrinde devam ettirmek için yoğun bir çalışma içerisindedir.

Türkiye'nin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan Türk Telekom'un, gerekli önlemleri alarak, kullanıcılarımızın bu saldırılardan etkilenmemesi için çalışmalarını sürdüğünü kamuoyunun bilgisine sunarız."

Kaynak: Editör:
Etiketler: İnternet, çöktü..., Türk, Telekom'dan, 'siber, saldırı', açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı