Haber Detayı
24 Ocak 2020 - Cuma 23:24 Bu haber 3863 kez okundu
 
Hamallık yapan KHK mağduru Timur Karataş öğretmen kahrından öldü. Bir hesap daha ahirete kaldı
Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) Olağanüstü Hâl (OHAL) rejiminde yayımladığı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mağdur olan Almanca öğretmeni Timur Karataş, yaşadığı adaletsizliğe dayanamadı ve geçen yıl kansere yakalandı. Mahkemede beraat etmesine karşılık görevine iade edilmeyen Timur öğretmen bugün vefat etti.
GÜNDEM Haberi
Hamallık yapan KHK mağduru Timur Karataş öğretmen kahrından öldü. Bir hesap daha ahirete kaldı

KHK mağduru olan Almanca öğretmeni Timur Karataş, yakalandığı kanser hastalığı sonucu hayatını kaybetti. Hakkında hiç bir somut delil olmaksızın görevinden ihraç edilen Karataş yargılanmış ve beraat etmişti. Ancak mahkeme kararına rağmen görevine iade edilmedi. İki çocuk babası 39 yaşındaki öğretmen, hamallık çalışarak ailesini geçindirmeye çalışıyordu. Ancak son dönemde uğradığı haksızlıklar nedeniyle çok strese girdi ve barsak kanserine yakalandı. Yaklaşık 1 yıl hastalıkla mücadele etti ancak bu sabah Gölcük’te hayata gözlerini yumdu. Geride ise gözü yaşlı bir eş ve iki yetim bıraktı. Karataş’ın cenazesi Cuma namazının ardından toprağa verilecek.
 

VALLAHİ UNUTTURMAYACAĞIZ!
 
Acı haberi, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu şahsi Twitter hesabında paylaştı. 
 
Gergerlioğlu şunları ifade etti: “Almanca öğretmeni Timur Karataş, KHK kurbanı bu sabah vefat etti. 39 yaşındaydı. Beraat etti ama iade edilmedi. Hamallık yapıyordu. Kahrından 38 yaşında bağırsak kanseri oldu. Bugün Kocaeli Gölcük’te vefat etti. KHK kırımı bir can aldı. Vallahi bu zulmü unutturmayacağız! 2 küçük çocuğu yetim…”
Kaynak: Editör:
Etiketler: Hamallık, yapan, KHK, mağduru, Timur, Karataş, öğretmen, kahrından, öldü., Bir, hesap, daha, ahirete, kaldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı