Haber Detayı
15 Kasım 2018 - Perşembe 23:49 Bu haber 1833 kez okundu
 
Erdoğan'ın talimatıyla Türkiye Suriye heyetleri 6 defa görüştü...
Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, Türkiye ve Suriye yetkililerinin İran’ın başkenti Tahran’da yakın zamanda altı görüşme gerçekleştirdiklerini öne sürdü.
GÜNDEM Haberi
Erdoğan'ın talimatıyla Türkiye Suriye heyetleri 6 defa görüştü...

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, yakın zamanda Türkiye ile Suriye arasında İran’ın başkenti Tahran’da 6 görüşme yapıldığını ileri sürdü. Perinçek, görüşmelerin “Tayyip Erdoğan yönetiminin talebi” üzerine gerçekleştiğini iddia ederken görüşme bilgisini ise Türk kaynaklardan edindiğini söyledi.

Sputnik’e konuşan Perinçek, görüşmelerin yakın zamanda gerçekleştiğini belirterek ” Bunu biz Türkiye kaynaklarından öğrenmiş bulunuyoruz. Bu altı görüşme doğrudan doğruya Türkiye ile Suriye hükümetlerinin temsilcileri arasında oldu” diye konuştu.

 
“GÖRÜŞMELER İÇİN İNİSİYATİF TÜRK HÜKÜMETİNDEN GELDİ”
Görüşmelerin Türk hükümetinin talebiyle gerçekleştiğine işaret eden Perinçek “En önemli ayrıntı ise görüşmelerin, Tayyip Erdoğan yönetiminin talebi üzerine olması. İnisiyatif, Türkiye hükümetinden geliyor. Tahran’da Türkiye ve Suriye hükümeti temsilcileri belki de iki ülkenin istihbarat yöneticileri de olabilir, kimler olduğunu bilmiyoruz ancak bunu Türkiye kaynaklarından kesin olarak öğrenmiş bulunuyoruz. Hiç kimsenin de tekzip etme ihtimali yok. Çünkü görüşmeler oldu ve devam edecek. Askerler de işbirliği yapıyor, onu söyleyeyim. Suriye’deki harekatlarda Türk ordusuyla Suriye Devleti ordusu arasında belli haberleşmeler ve iş birlikleri var” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan'ın, talimatıyla, Türkiye, Suriye, heyetleri, 6, defa, görüştü...,
Yorumlar
Haber Yazılımı