Haber Detayı
15 Kasım 2020 - Pazar 15:38 Bu haber 3361 kez okundu
 
EN BÜYÜK OPERASYON: MAKLUBE Sinisi ele geçirildi. :)
İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri ‘yoğun’ çalışma sonrasında büyük bir operasyona imza attı. Maklube sinisi ele geçirildi, 9 gözaltı var.
GÜNDEM Haberi
EN BÜYÜK OPERASYON: MAKLUBE Sinisi ele geçirildi. :)

Aylar süren takipler, izlemeler sonunda' bir eve 'operasyon' yapan polis maklube yemek için hazırlanan 6 kişiyi 'şok bir baskınla' gözaltına aldı

Hürriyet’in ‘uzman’ muhabiri Toygun Atilla’nın haberine göre, yeniden toparlama süreci içine giren 9 kişi tespit edildi.

Atilla’nın keşiflerine göre, ”Cemaat İstanbul’u 3 bölgeye ayırmıştı. Bu bölgeler Suriçi Büyükşehir, Surdışı Büyükşehir ve Anadolu Büyükşehir olarak adlandırılmıştı. Örgüt üyeleri güvenli evler olarak tanımladıkları yerlerde buluşmalara başlamış, strateji belirleme aşamasına geçmişti.”

 

İşte bu ‘önemli istihbari çalışma sonrası geçtiğimiz perşembe günü Bahçelievler’de bir ev basıldı. Evdeki 6 kişi ‘maklube’ yemek için hazırlanırken gözaltına alındı. Toygun Atilla’nın Hürriyet’teki haberinde ‘büyük’ operasyon şöyle anlatıldı:

”Maklube tepsisi ve malzemeleri salonun ortasında duruyordu. Masanın üzerinde ise Fethullah Gülen’e ait kitaplar vardı.”

Yemek yemeye gelmeyen 3 kişi ise Başakşehir, Zeytinburnu ve Bahçelievler’de yakalandı!

Kaynak: Editör:
Etiketler: EN, BÜYÜK, OPERASYON:, MAKLUBE, Sinisi, ele, geçirildi., :),
Yorumlar
Haber Yazılımı