Haber Detayı
02 Aralık 2020 - Çarşamba 01:33 Bu haber 1224 kez okundu
 
Dilekçesine cevap verilmeyen KHK’lı, ‘1 TL daha ucuz’ diye kartpostalla derdini anlattı
Çorum L Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Hasan Hüseyin Ünver, TBMM'ye yazdığı dilekçeye cevap verilmeyince HDP Milletvekili Gergerlioğlu'na, '1 TL daha ucuz' kartpostal göndererek derdini anlattı.
- Haberi
Dilekçesine cevap verilmeyen KHK’lı, ‘1 TL daha ucuz’ diye kartpostalla derdini anlattı

Çorum L Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan Hasan Hüseyin Ünver isimli mahpusun HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’na gönderdiği kartpostal büyük bir dramın ortaya çıkmasını sağladı. Ünver, daha önce TBMM’ye gönderdiği dilekçesine cevap verilmeyince Gergerlioğlu’ndan yardım istemek için mektup yazmak yerine kartpostal gönderdi. Çünkü kartpostal mektuba göre 1 lira daha ucuz.
 

“HAPSE ATTILAR DİYE VATANDAŞLIKTAN DA MI ÇIKARDILAR?”
Kartpostalı paylaşan Gergerlioğlu, “Cezaevindeki eski kamu görevlisi KHK’lının hali! Bana kartpostal yollamış mektup yerine, ‘1 TL daha ucuza gidiyor’ demiş.

 

Dilekçesine TBMM İnsan Hakları Komisyonu’ndan cevap alamamış, ‘Bizi vatandaşlıktan da mı çıkardılar?’ diye soruyor. Bırak vatandaşlığı yaşam hakkı bile tanımıyorlar!” ifadelerini kullandı.
 

Ünver, Gergerlioğlu’na gönderdiği kartpostalda şunları kaydetti:
“Sayın Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu,

 

Benim için önemli bir konuda TBMM’ye dilekçe yazdım. 4982 Sayılı Bilgi Edinme Hakkı kapsamında yazdığım dilekçem, 16.09.2020 tarih ve RR05501757378 barkod nolu posta alındısı ile TBMM’ye ulaşmıştır. Fakat bugüne kadar tarafıma cevap verilmedi.
 

Sayın vekilim, ben dışardayken de dilekçe yazardım ve cevabı gelirdi. Hapse attılar diye vatandaşlıktan da mı çıkardılar acaba? Dilekçemin kayda alınması ve gereğinin yapılması için yardımınızı talep ediyorum.
 

Saygılarımla.”

Hasan Hüseyin Ünver, kartpostalın en alt kısmına ise bir not düştü. O notta şöyle yazıyor: “Bu kartpostalla mı yazılır derseniz? Ben üç çocuk babası, yeşil kartlı, terörist damgası yemiş 42 yaşında biriyim. Yani kartpostal normal mektuba göre 1 TL daha ucuza gidiyor.”
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilekçesine, cevap, verilmeyen, KHK’lı,, ‘1, TL, daha, ucuz’, diye, kartpostalla, derdini, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı