Haber Detayı
20 Mart 2018 - Salı 03:47 Bu haber 2598 kez okundu
 
‘Çiftlik Bank mağduru’ 1650 kişi ikinci kez ‘dolandırıldı
‘Çiftlik Bank mağduru’ 1650 kişi ikinci kez ‘dolandırıldı’ ‘Çiftlik Bank mağduru’ 1650 kişi, “Paranızı geri alacağız” vaadiyle bir kez daha dolandırıldı.
YAŞAM Haberi
‘Çiftlik Bank mağduru’ 1650 kişi ikinci kez ‘dolandırıldı

‘Çiftlik Bank mağduru’ 1650 kişi, “Paranızı geri alacağız” vaadiyle bir kez daha dolandırıldı.

CNN Türk’ten Büşra Cin’in haberine göre, İstanbul’da 1650 kişiden “Paranızı geri alacağız” vaadiyle tekrar para istendi. Kişi başı ortalama 500 ile 1000 lirasındaki miktar elden teslim alındı.

Avukat Serdar Öktem “Paralarınızı geri alacağız” diyenlerin telefonlarının kapalı olduğunu söyledi.

Öktem şöyle devam etti: “Yani insanlar arıyor ‘Aradığınız kişiye ulaşılamıyor’ mesajı çıkıyor. İki gün sonra numara tamamen iptal edilmiş vaziyette. Müvekkilim olan şahıslardan birkaç kişi de bu tür mağduriyetler yaşadılar. Bu mağduriyetler sonucu da mağduriyetlerine bir ek daha yaptılar.”
 

İnternet üzerinden irtibat kurulan ‘Çiftlik Bank mağdurları’yla buluşma ayarlanarak paranın elden alındığını aktaran Öktem,“Bazı gruplara bizim meslektaşlarımız dahi yazı yazıyor: ‘Şu kadar para verirseniz biz davanızı takip ederiz, Uruguay hükümetiyle görüşürüz’ gibi sözler… Biz Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde avukatlık yapabiliriz. Dışına çıktığımızda avukatlık yapamayız. İnsanlar bu şekilde de mağdur ediliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Çiftlik, Bank, mağduru’, 1650, kişi, ikinci, kez, ‘dolandırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı