Haber Detayı
02 Mart 2018 - Cuma 23:51 Bu haber 2251 kez okundu
 
Cezaevlerini basacağız, ağaçlara asacağız’: Peker’in beş yıla kadar hapsi istendi
İktidar muhaliflerini tehdit etmesiyle bilinen yeraltı dünyasının ünlü ismi Sedat Peker hakkında, darbe girişiminin yıl dönümünde yaptığı konuşmasında ‘suç işlemeye tahrik’ suçundan beş yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
ASAYİŞ Haberi
Cezaevlerini basacağız, ağaçlara asacağız’: Peker’in beş yıla kadar hapsi istendi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Peker’in 16 Temmuz 2017’de, Üsküdar’daki Çengelköy Mezarlığı’nda düzenlenen anma programına katılan kişilere hitaben bir konuşma yaptığı belirtildi. Peker’in konuşmasında ‘suç işlemeye tahrik’ suçunu işlediği şeklinde çeşitli suç duyuruları yapıldığı ifade edilen iddianamede, bu kapsamda konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

İddianamede, Peker’in soruşturma kapsamında alınan ifadesinde, bir kısım medyada cezaevlerinin basılıp mahkumların kurtarılacağı şeklinde paylaşımlar yapıldığını, kendisinin de bu paylaşımları hatırlatarak devlete karşı bir kalkışma başlatıldığı durumda buna karşı tepki göstereceğini ifade ettiğini, devletin yıkılmasına yönelik faaliyetler karşısında vatandaşların ne yapacağına dair bir öngörüde bulunduğunu ve atılı suçlamayı kabul etmediğini söylediği aktarıldı.

Kaynak: Editör: Muhammet CİNALİOĞLU
Etiketler: Cezaevlerini, basacağız,, ağaçlara, asacağız’:, Peker’in, beş, yıla, kadar, hapsi, istendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı