Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 13:13 Bu haber 887 kez okundu
 
Cem Küçük: Gündem oluşturamıyoruz
Cem Küçük: En haklı olduğumuz konularda bile gündem oluşturamıyoruz... Artık en basit meselelerde bile derdimizi anlatmakta zorlanıyoruz.
GÜNDEM Haberi
Cem Küçük: Gündem oluşturamıyoruz

Türkiye yazarı Cem Küçük, bugünkü yazısında Hizmet Hareketi konusunda söylem üstünlüğünü kaybettiklerini belirterek, “geldiğimiz noktada 15 Temmuz’u bile hala halkın bir kesimine tam anlatamıyoruz. Halkın içinde de buna inananlar var” dedi.

Küçük, “En haklı olduğumuz konularda bile gündem oluşturamıyoruz… Artık en basit meselelerde bile derdimizi anlatmakta zorlanıyoruz” diyen Küçük, “31 Mart ve peşinden tekrarlanan 23 Haziran seçimlerinden sonra başta bizim taraf medyası olmak üzere hemen her konuda söylem üstünlüğünü kaybettik” ifadelerini kullandı.

Söylem üstünlüğünün kaybedildiği ‘en bariz konunun’ ise Gülen Cemaati ile ilgili olduğunu söyleyen Küçük, şunları söyledi:

“Tamam, KHK’da haksızlıklar var. Tamam, Fe tö borsası var. Tamam, bazı haksız ve aşırı tutuklamalar var. İyi de herkes mi masum? Elbette değil. Muhalif parti yetkililerinden bazıları öyle konuşuyor ki, öyle algı oluşturuyorlar ki, her tutuklama sanki yanlış…

Geldiğimiz noktada 15 Temmuz’u bile hâlâ halkın bir kesimine tam anlatamıyoruz. Burada söylem üstünlüğünü yitirdik. Ülkede darbe girişimi olmuş, millete kurşun sıkılmış, 251 şehit verilmiş ama hâlâ muhalefetin ‘kontrollü darbe’ söylemini konuşuyoruz. Halkın içinde de buna inananlar var. Ne olursa olsun ‘halk böyle inanıyor, ne yapalım’ diyemeyiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cem, Küçük:, Gündem, oluşturamıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı