Haber Detayı
02 Ocak 2018 - Salı 13:41 Bu haber 3236 kez okundu
 
Beşikdüzü'nden Almanya'ya Geleceğin Elemanları için Staj Hareketı
6 Farklı Meslek Lisesinden, 4 Farklı Alanda 30 Öğrencimiz Almanya'da Staj Yapacak
EĞİTİM Haberi
Beşikdüzü'nden Almanya'ya Geleceğin Elemanları için Staj Hareketı

Beşikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ nün proje sahibi, Beşikdüzü Farabi Mtal, Beşikdüzü Fatih Mtal, Şalpazarı Çpal, Şalpazarı Ayten Yılmaz Mtal ve Çarşıbaşı Mtal’ nin konsorsiyum ortağı olduğu 2017-1-TR01-KA102-044738 proje numaralı “Geleceğin Kalifiye Elemanları İçin İnovasyon Odaklı Staj Hareketi” isimli proje kapsamında konsorsiyum ortağı okullardan 30 öğrenci Almanya’ da 3 hafta alanlarıyla ilgili staj yapacaklar.

Projenin ilk hareketliliği 17.12.2017 – 06.01.2018 tarihleri arasında Şalpazarı Çpal ve Şalpazarı Ayten Yılmaz Mtal’ den 10 öğrencinin katılımıyla Almanya’ da gerçekleştirildi. Proje kapsamında 10 öğrencimiz Almanya’ da anaokulunda ve sağlık hizmetlerinde 3 haftalık staj yaptılar. Öğrenciler alanlarıyla ilgili yenilikçi yaklaşımları-farklı uygulamaları öğrendiler, mesleki becerileri arttı, yeni bir yabancı dil öğrendiler, kültürler arası diyalog kurarak kendi kültürlerini tanıttıkları gibi bulundukları ülkenin kültürünü de öğrendiler.

Bu proje, T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’ nca yürütülen Erasmus+ KA102 programı kapsamında sağlanan hibe ile yürütülmektedir.

Kaynak: Editör: Muhammet CİNALİOĞLU
Etiketler: Beşikdüzü'nden, Almanya'ya, Geleceğin, Elemanları, için, Staj, Hareketı,
Yorumlar
Haber Yazılımı