Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 14:53 Bu haber 5674 kez okundu
 
‘Bankaya para yatıran ile silah sıkanı aynı kefeye koyamazsınız’ Haber Son dakika !!!
Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye Raportörü Amor, “Eğer herkese terörist dersek, belki de hiç kimse terörist değildir” dedi.
GÜNDEM Haberi
‘Bankaya para yatıran ile silah sıkanı aynı kefeye koyamazsınız’ Haber Son dakika !!!

Avrupa Parlamentosu’nun yeni Türkiye Raportörü Nacho Sánchez Amor, Türkiye’ye yeni titriyle ilk ziyaretini tamamladı. Türkiye’de terörizm tanımının çok geniş bir biçimde yapıldığını savunan Sánchez Amor, “Belli bir bankaya para yatıran kişi ile dağda bomba atan terörist aynı kefeye koyamazsınız” dedi

Ankara’daki temaslarının ardından İstanbul’da gazetecilerle bir araya gelen Sánchez Amor, terör kavramının Türkiye’de geniş bir şekilde yapılmasına örnekler vererek, “Bir Twitter hesabıyla eleştiri yapan öğrenciyle gerçek bir terörist aynı kapsama giriyor. İnternet hesabından tweet yazan öğrenciyle Akçakale’ye havan topu atana terörist derseniz bunu anlamamız mümkün olmaz. Belli bir bankaya para yatıran kişi ile dağda bomba atan teröristi aynı kefene koyamazsınız” diye konuştu. Sánchez Amor örnekleri sıralarken “ByLock kullanmak” ile “dağda savaşmayı” da kıyasladı.

Amor çok geniş bir gruba “terörist” denildiğine dikkat çektikten sonra “Eğer herkese terörist dersek, belki de hiç kimse terörist değildir. Herkese terörist dersek, gerçek teröristleri aklamış oluruz” dedi.

Sánchez Amor’un Türkiye’ye ilk ziyaretinde görüştüğü isimlerin geniş yelpazeden olması da dikkat çekti. Yeni raportör Ankara ile İstanbul ziyaretinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Başkanı Faruk Kaymakçı, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Meclis’teki muhalefetin temsilcileri, yerine kayyım atanan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisiyle görüştü.

Kendisine bu görüşmeler sebebiyle “AB’nin yaklaşımında değişiklik mi var?” diye sorulan Sánchez Amor, “Esasında üyelik görüşmeleri sürecinin tüm aşamalarında toplumun bütün kesimleriyle muhatap olduk” dedi ve ekledi; “Türkiye’nin AB’de yer alması sayesinde AB’nin de Türkiye’yle birlikte imajı tamamlanmış olacak. Gerek İmamoğlu (CHP), gerek Şahin’i (AKP) bu süreçte daha fazla rol almaları konusunda cesaretlendirdim.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Bankaya, para, yatıran, ile, silah, sıkanı, aynı, kefeye, koyamazsınız’, Haber, Son, dakika, !!!,
Yorumlar
Haber Yazılımı