Haber Detayı
05 Nisan 2018 - Perşembe 13:56 Bu haber 2182 kez okundu
 
ARTIK ANKARA'DA HEPSİ BEDAVA OLUYOR
AŞTİ ve Kızılay Metro İstasyonu’ndaki tuvaletler Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz hale getirilecek
YAŞAM Haberi
ARTIK ANKARA'DA HEPSİ BEDAVA OLUYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, " AŞTİ'ye gelen giden yolcuların, vatandaşların rahatlıkla ihtiyaçlarını gidermesi için tuvaletlerin ücretsiz olmasını istedik. Çalışan işçiler mağdur edilmeyecek onlarla bir sıkıntımız yok. İşçiler yine belediyemiz şirketine bağlı olarak oranın bakım ve temizliğini yapıp maaşını şirketten alacak. Tuvaletlerin ücretsiz olması vatandaşa yönelik bir karar. İşletmeci çıksın da bir başkasına verelim diye bir düşüncemiz yok. Bir tanıdığımız gelsin gibi bir şey yok olmaz, olamaz bu bize uymaz. Yolcular bizim misafirimiz. Ankara'dan gidiyor, Ankara'ya gelmiş ya da Ankara'dan transit geçecek yolcudan da tuvalet için para alırsak ayıp olur" dedi.

 

Havalimanlarında da tuvaletlerin ücretsiz olduğunu belirten Tuna, "Zaten otobüsle seyahat eden yolcuların gelir seviyesi malum. Havaalanlarında tuvaletler paralı değil burada niye paralı olsun. Bu sosyal bir ihtiyaçtır. Rızkı Allah verir para kazanmanın başka imkanları da vardır. Vatandaşın ihtiyacını gidereceği durumlarda da para alırsak olmaz. Adam sıkışmış cebinde de parası yok. Bununla ilgili bazı yerlerde cinayet olayları oldu. Bunlara da gerek yok. Metro istasyonlarının altındakiler de ücretsiz olacak.
 
Tuvalet işletmecilerine Tebligatlar gitti inşallah bir sıkıntı olmamasını arzu ederiz. Mevzuata uygun iş yapıyoruz. Temel maksadımız vatandaşların ihtiyaçlarını ücretsiz bir şekilde gidermesi. Vatandaşın temel ihtiyacını da belediye olarak karşılayamıyorsak kapatıp gidelim o zaman" diye konuşu.
(SABAH)
Kaynak: Editör:
Etiketler: ARTIK, ANKARA'DA, HEPSİ, BEDAVA, OLUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı